0
sozopol gigant 23
-
-

Гигант (Съединение) завърши наравно 1:1 при гостуването си на Ямбол в мач от 7 кръг в Югоизточната Трета лига.

Двубоят започна ударно за Ямбол, като в 11-тата минута Стоян Маринов получи добър пас вляво, центрира и връхлитащият Коев с глава насочи топката в мрежата на гостите, за да открие резултата – 1:0. Гостите реагираха и постепенно взеха инициативата, но ямболската защита не им позволи да стигнат до голово положение. В 36-тата минута обаче след поредица от грешки, започнали от централната линия гостите стигнаха до изравняване – Мирослав Радев реализира за 1:1. В самия край на полувремето капитанът на Ямбол Сашо Андонов стреля силно, но топката мина на сантиметри от страничната греда.

През второто полувреме Ямбол прие предизвикатеството да се надиграва със силната селекция на Гигант и създаде повече положения от съперника. Най-сериозното от тях бе дело на Симеон Григоров. Той получи добра топка на границата на наказателното поле и с два финта разпиля защитниците, стреля с левия крак, но токата тресна гредата. Гостите имаха две положения, но ямболският вратар Ван дер Темпел се намеси много добре.

Така двата отбора си поделиха точките.В следващия кръг Гигант приема Хасково в Съединение.