0
Снимка: beroe.bg
-
-

Спортист Своге приема днес Хебър Пазарджик (16:00 часа) в дербито на 27-ия кръг във Втора лига. Мачът е от изключителна важност и за двата отбора, тъй като се явява директен сблъсък в спора за третото място и участие на бараж срещу 12-тия в елита. Шоколадите имат аванс от две точки и при успех ще увеличат значително шансовете си, дърпайки с 5 пункта на съперника. Нещо повече, с оглед факта, че Спортист е с два мача по-малко от втория Локомотив София, победа днес може да го направи скрит претендент за директна промоция.

Хебър пък няма право на грешка и за водения от Николай Митов тим сблъсъкът е всичко или нищо, пише „Тема спорт“. В последния кръг пазарджиклии допуснаха изненадваща загуба от дубъла на Лудогорец, която заличи успеха над негостоприемния Созопол преди това.

Мача със Спортист за Хебър ще пропуснат Георги Каракашев и Живко Петков, които изтърпяват наказание от по два мача за натрупани жълти картони. На вратата обаче се завръща капитанът Александър Любенов, който изтърпя санкция от един мач заради получения червен картон в Созопол.

Спортист започна пролетния дял със загуба от Локомотив София, но след това бързо се върна на победния път, записвайки три поредни успеха. Последваха два равни мача -1:1 с другия претендент за промоция Пирин Бл и коравия Струмска слава.

„Не броя точки, стремим се да играем мач за мач и да печелим. За град като Своге това е радост за местните хора. Имаме доста млади момчета, които взехме от школата, никой не ни е поставил цел задължително бараж или промоция“, коментира наставникът на шоколадите Ивайло Василев.

В мача между двата тима през есента в Пазарджик Спортист победи с 2:1. Гостите откриха още в деветата минута чрез Томи Костадинов, футболистите на Николай Митов бързо възстановиха равенството след точен изстрел на Александър Димитров в 23-ата минута. Спортист обаче нанесе втори удар в 70-ата минута, когато Деян Христов вкара и осигури трите точки на своя тим.