Всичко е точно! И Албания ни би (СНИМКИ)

0
albaniq balgariq
Снимка: facebook.com/FederataShqiptareeFutbollit

България допусна поредна загуба, което вече не е новина. На стадион „Еър Албания“ в Тирана воденият от Младен Кръстаич тим отстъпи на Албания с 0:2. Така „лъвовете“ продължават да нямат победа през 2023 година.

Изстреля с глава Арлинд Айети в 10-ата минута не представляваше проблем за Димитър Митов.

Първият точен удар за България дойде в 22-ата минута. Отправи го Кирил Десподов от дистанция, но стражът на домакините улови без никакви затруднения.

В 36-ата минута Спас Делев получи неприятна контузия и бе изнесен на носилка. Не негово място в игра се появи Мартин Минчев.

Албания поведе в 41-ата минута. Ернест Мучи получи в наказателното поле, след което даде остър успореден пас. Българската защита не успя да изчисти топката и от непосредствена Казим Лачи опита да скъса мрежата за 1:0.

Любопитно е, че първото полувреме завърши със смазващо предимство на Албания при владеенето на топката – 67 на 33 процента.

В 50-ата минута край тъчлинията се заформи меле. Мучи и Марин Петков се сдърпаха, но всичко се размина с по един жълт картон за двамата.

Последва добра възможност за България. Христо Иванов получи пас от Лукас Петков в наказателното поле, но ударът му бе несполучлив.

В 81-ата минута Албания удвои аванса си. Ернест Мучи с тупалка от 30-ина метра порази долния десен ъгъл на вратата за 2:0.

Във 2-ата минута на добавеното време България можеше да стигне поне до гол. Десподов бе изведен сам срещу вратаря, но ударът му от 7-8 метра мина над вратата.