Все пак и нещо позитивно за Левски преди ЦСКА-София: Големи резили не водят до нов „син“ провал!

0
ludogorets levski karlos ohene

Левски падна тежко в Разград, а това е удобен повод да видим какво е правил след най-големите загуби в своята история. За радост на „сините“ фенове те не са чак толкова много. Едва 6 са пораженията с поне 4 гола разлика. Хубавото за Левски е, че досега няма случай след изживян погром в първенството, тимът да е загубил и следващия си шампионатен мач. В цели 5 от 6-те случая отборът се е надигнал с победи, а само веднъж се е стигнало до равенство.

Първият случай е през 1962-а. Тогава Левски губи от Ботев Пд с 1:6, а само седмица по-късно бие ЦСКА с 6:3.

След двете най-тежки поражения в дербито – с по 0:5 през 1953-а и 1989-а – „сините“ се вдигат с победи. В първия случай бият столичния Строител, а след 4-те гола на Христо Стоичков през 1989-а се стига до успех с 4:0 над Ботев Bp на „Герена“.

Другото най-тежко поражение от ЦСКА – това от април 1957-а с 0:4 – е компенсирано с успех с 1:0 като гост над силен съперник за епохата като Спартак Пд.

Загубата с 1:5 в Разград е втората в историята на Левски с 1:5. Първата – през 1996-а от Нефтохимик в Бургас – бе последвана от рутинен успех с 2:0 срещу Етър.

Единственият равен резултат след тежка загуба датира от 1979-а. „Сините“ падат с 0:4 в Пловдив от Ботев, а в следващия кръг стигат само до 2:2 срещу Черно море на „Герена“. И там са на път да победят, но Божил Колев изравнява от дузпа за „моряците“ в 88-ата минута. Особеното тук е, че между тези два шампионатни мача левскарите имат един международен. И то не срещу кой и да е, а срещу Реал Мадрид в турнира за КЕШ. Разгромната загуба в Пловдив подплашва част от феновете на Левски и двубоят с „Белия балет“ на „Герена“ се играе „само“ пред 35000 зрители.

Остава да видим ще имат ли сили „сините“ да се надигнат от шамара в Разград, или този път ще поемат още един такъв и в предстоящия сблъсък в неделя./ „Мач Телеграф“