Вратарска грешка закопа Лудогорец срещу Локо Пд

0
ludogoretslokomotivplovdiv
-
-

Лудогорец допусна нова грешка в Първа лига, след като завърши 1:1 срещу Локомотив Пловдив в мач от единадесетия кръг на шампионата. Вратарят Симон Слуга закопа Лудогорец, след като допусна изключително нехарактерна грешка в 85-ата минута.

Лудогорец поведе в резултата в 9-ата минута. Якуб Пьотровски пусна дълго подаване зад гърба на отбраната на Локомотив Пловдив. Бърнард Текпетей надбяга Хорхе Сегура и елегантно пусна топката покрай Динко Хоркаш за 1:0.

Само три минути по-късно Бърнард Текпетей бе близо да вкара и втория си гол в мача, след като от малък ъгъл се опита да изненада Динко Хоркаш. Топката обаче се удари в десния страничен стълб на вратата на Локомотив Пловдив.

След това в 21-ата минута Симон Слуга направи много груба грешка, а Евандро можеше да се възползва от ситуацията. Бразилецът стреля от малък ъгъл към опразнената врата, но ударът му не бе достатъчно прецизен и не успя да намери опразнената врата.

Георги Минчев пусна топката за Джовани, който веднага отправи изстрел с десния си крак към горния ляв ъгъл на вратата на Лудогорец в 38-ата минута. Симон Слуга обаче се намеси по великолепен начин в първия случай, в който му се наложи да прави ключово спасяване.

В 52-ата минута Бърнард Текпетей изведе Руан Секо зад гърба на отбраната на Локомотив Пловдив. Бразилецът размина Ефе Али и прехвърли Хоркаш, но топката рикошира в десния страничен стълб на вратата на „смърфовете“. Последва добавка от страна на Кайо Видал, но Ефе Али се хвърли самоотвержено на шпагат и изби топката.

Рик Джонатан комбинира на двойно с Руан Секо, след което излезе очи в очи срещу Динко Хоркаш в 69-ата минута. Рик Джонатан стреля от близко разстояние, но хърватският страж на гостите показа завиден рефлекс и изби топката.

Рик Джонатан навлезе през центъра в наказателното поле на гостите в 75-ата минута и потърси горния десен ъгъл, но отново Хоркаш се намеси по великолепен начин и спаси.

Локомотив Пловдив изравни резултата в 85-ата минута, след като Симон Слуга допусна нова много груба грешка. Слуга се забави при изритването на топката. Стражът на Лудогорец бе притиснат от Петър Андреев, който успя да чукне топката във вратата на Слуга, който нямаше какво да направи, защото бе хванат в крачка. Много скъпа грешка на Слуга.

Локомотив Пловдив остава непобеден в първенството след 11 изиграни кръга от началото на първенството.

Локомотив Пловдив продължава да е лидер с 29 точки, а Лудогорец е пети със 17 точки.

В следващия кръг Локомотив Пловдив приема ЦСКА-София, а Лудогорец гостува на Левски.