Вратар бележи при победа на Марица,пловдивчани остават на върха(ВИДЕО)

0
-
-

Марица постигна класическа победа с 3:0 срещу Димитровград в домакински мач от 27 кръг в Трета лига – Югоизточна група. „Жълто-сините“ изиграха силен мач и заслужено постигнаха успех, с който остават на върха в класирането.

Двубоят бе доста интересен и започна двуостро, но постепенно до 15-та минута маричани овладяха линиите и така си осигуриха игрово предимство.

В 26-та минута Даниел Спасов центрира прекрасно от десния фланг, с Димитър Юруков се извиси с глава и откри резултата в полза на Марица.Играта на двата отбора не се промени през втората част и „жълто-сините“ имаха предимство. В 53-та минута вратарят Илия Николов бе точен от дузпа. И след втория гол пловдивчани продължиха атаките си и в 63-та минута Милен Танчев отново се откъсна зад защитата на гостите. Той напредна и подаде на Димитър Юруков в наказателното поле. Юруков необезпокояван реализира трети гол за своя отбор и втори на своята сметка.

Най-чистото положение за гостите бе в 77-та минута, когато след грешка в отбраната топката се озова в непокрития Марио Йовов, който от десетина метра изпрати топката в аут. Димитровград завърши срещата с 10 души, след като в 89-та минута Григор Георгиев получи червен картон за нарушение срещу Теодор Фърков и последвалата интервенция от страна на състезателя на гостите.

Така възпитаниците на треньора Николай Димитров остават водачи в класирането поне до сряда, когато преследвачите Черноморец и Загорец ще изиграят отложените си мачове. Марица има в актива си 65 точки, с две повече от Черноморец и с три повече от Загорец, които са с мач по-малко. Следващата събота, 24 април, Марица гостува на Загорец в Нова Загора в дербито на 28 кръг. До края на сезона остават 7 кръга.