Впечатляващо: 16-годишният страж на Левски не е допуснал гол над 3 часа!

0

В момента Левски разполага с един-единствен вратар, който има договор за следващия сезон – Пламен Андреев (роден на 15 декември 2004 година). Юношата едва ли някога ще забрави датата 23 май 2021-ва. Тогава той дебютира за мъжкия състав на сините. Влезе на „Тича“ срещу Черно море при резултат 1:1. Пламен замени Николай Михайлов в 80-ата минута. В крайна сметка тимът от „Герена“ стигна до победата с гол на Валери Божинов минута преди края на редовното време.

В подготовката до момента Андреев взе участие и в трите контроли на сините. Появи се на почивката срещу Локо Пд (1:0), а след това стартира за първи път като титуляр срещу Ботев Пд (1:1), като пази през първа част, след което бе заменен. Онзи ден срещу Локо Сф (4:0) бе под рамката през цялото време. В спарингите той записа общо 180 минути – 3 часа без допуснат гол. Към тях можем да добавим и 10-те минути от официалния му първи мач. Тоест 3 часа и 10 минути 16-годишният вратар не е допуснал топката да прекоси голлинията му, изчислява „Тема спорт“. Повече от впечатляващо начало за него.