Воложанина обра златото в Бургас (СНИМКИ)

0
julieta shishmanova 50 1

Българката Татяна Воложанина спечели три златни медала и един бронзов на финалите на отделните уреди при жените на международния турнир по художествена гимнастика за приз „Жулиета Шишманова“ в Бургас.

Организатори са СКХГ Черноморец, Община Бургас и Българска федерация по художествена гимнастика. Това е първият международен турнир за приз „Жулиета Шишманова“, който е съобразен с изискванията на Международната федерация по гимнастика (ФИГ).

Волажанина, която снощи стана първа и в многобоя, изигра три много силни съчетания. На финала на обръч тя получи оценка 20.000 точки, на бухалки 20.100, а за фантастичната си топка, изиграна по безупречен начин – 21.550 точки. На лента Татяна Воложнина беше оценена с 16.300, което й донесе бронзов медал.

Вая Драганова спечели златен медал във финала на лента с оценка от 17.300 и бронзов на обръч със 17.600 точки.

Лъчезара Пекова изигра много силна топка и с оценка от 19.400 точки взе бронзовия медал.

Йоана Николова допусна грешки във финала на бухалки и се нареди осма с 12.050 точки.

Италианката Нина Корадини е втора на топка с 19.900 и на бухалки с 18.400 точки, сънародничката й Талиса Торети взе сребро на лента със 17.300, а на обръч втора е американката Лили Авила със 17.800 точки.

При девойките Ева Брезалиева завоюва три сребърни медала във финалите на уредите – на въже с оценка 16.500 точки, на топка с 16.100 и на лента с 14.300, а Валерия Ватова спечели сребро на бухалки с 15.500 точи.

Четирите златни медала на финалите спечели италианската гимнастичка София Рафаели, която е водена в Бургас от треньорката Жулиета Канталупи, внучка на великата Жулиета Шишманова, чието име носи приза на турнира в Бургас.

Приз „Жулиета Шишманова“ получи треньорката на Татяна Воложанина – Силвия Стойнева, а малкият приз взе Жулиета Канталупи, треньорка на шампионката в многобоя при девойките София Рафаели.

Главен съдия на турнира беше трикратната световна шампионка Мария Гигова.