Витоша загуби от руснаци с дузпа

0
vitosha

Отборът на Витоша (Бистрица) загуби с 0:1 контролата си с втородивизионния руски Факел (Воронеж), която се игра в турския град Белек. Единственото попадение отбеляза Сипенко в 50-ата минута от дузпа.

В 16-ата минута играч на руснаците пробва изстрел, който мина над вратата. Секунди по-късно последва нов удар за Факел, който Християн Василев успя да отрази. В 36-ата минута стражът на Витоша отново трябваше да се намесва след шут от близко разстояние. Две минути по-късно българите стигнаха до първия си точен удар, но противниковият вратар спаси изстрела на Стефан Христов.

В 50-ата минута руснаците поведоха в резултата, след като Сипенко се разписа от дузпа, свирена за фаул на Тодор Гочев. В 56-ата минута Наско Милев беше близо до това да изравни, но стражът на Факел спаси неговия шут. До края на мача липсваха положения за гол и така срещата завърши с минимален успех за руския тим.