Витоша удари Царско село в шоу с 5 попадения, автогол и червен картон (ВИДЕО)

0
emil gargorov

Витоша победи Царско село в резултатен и интригуващ сблъсък. Съперниците чуха последния съдийски резултат при резултат 3:2. За водения от Енгибар Енгибаров отбор, това бе първи успех в efbet Лига. Възпитаниците на Никола Спасов играха близо 20 минути с човек по-малко, след като Уесли Ната получи червен картон.

Преди началото на мача, страничният съдия Веселин Мишев беше награден със специален плакет от Красен Кралев. Той получи и подаръци от БФС, „царете“ и „тигрите“. Това бе така, тъй като Мишев вече е рекордьор в българския футбол с наряд №284 в родния футболен елит.

В 14-ата минута Витоша поведе. Гъргоров изведе чудесно Илия Димитров, който много технично прехвърли вратаря за 1:0.

В 37-ата минута Царско село изравни. Антон Карачанаков центрира от фаул, Румен Гьонов опита да да изчисти, но само отклони кълбото, пращайки го в собствената си мрежа за 1:1.

В 51-ата минута Витоша отново поведе. Божидар Кацаров фаулира в наказателното поле Атанас Кабов, за което главният съдия отсъди дузпа. От бялата Емил Гъргоров не сгреши за 2:1.

В 64-ата минута се стигна до ново равенство. Уесли Ната отбеляза прекрасно попадение с удар от сериозна дистанция, топката се отклони в гредата и влетя в долния десен ъгъл за 2:2.

В 72-ата минута Уесли Ната извърши нарушение при борба за висока топка, за което получи втори жълт и съответно червен картон.

В 84-ата минута Витоша стигна до трето попадение. Четин Садула бе точен с прекрасен удар от границата на наказателното поле, спрял в долния ляв ъгъл на вратата за крайното 3:2.