Витоша спря полета на Етър към Топ 6 (ВИДЕО)

1
vitosha etar
Снимка: lap.bg

Витоша и Етър не излъчиха победител в среща от XXIV на Първа лига, завършвайки 1:1. По този начин столичани прекъснаха отличното представяне на водения от Красимир Балъков тим след Нова година и същевременно сложиха край на амбициите им за място в първата шестица.

Витоша поведе в 26-ата минута, когато Кристиян Кочилов бе точен от дузпа. Наказателният удар бе отсъден за нарушение на Христо Иванов срещу Георги Купенов.

5 минути по-късно Аласана Мане отправи силен изстрел, но вратарят на Витоша успя да избие.

В 50-ата минута Стефан Христов можеше да реши всичко. Той остана сам срещу вратаря на Етър, но стреля неточно. В 59-ата минута Петко Цанков отправи удар към вратата на Етър, но Христо Иванов се справи без проблеми.

В 66-ата минута Етър изравни. Флорент Боджадж се разписа, след като получи отлична асистенция от Иван Стоянов.

Четвърт час преди края Витоша можеше да грабне трите точки. След центриране от ъглов удар, топката премина през няколко играча на Витоша и срещна страничния стълб на вратата на Етър.