Витоша спечели традиционен турнир, Бадема не спира да бележи

0
emil gargorov

Дублиращият състав на Витоша Бистрица защити титлата си в традиционния зимен турнир „Христо Гаврилов-Ринги“ и за втора поредна година триумфира в надпреварата в столичното село Войнеговци. На финала „тигрите“ нямаха милост към Сокол Негован и надделяха безапелационно с 3:0.

Решителните битки в 52-рото издание на „Ринга“ се проведоха през уикенда, като домакините от местния Въстаник се бяха погрижили теренът на „Арена Войнеговци“ да бъде в оптимално за сезона състояние. В герой за Витоша се превърна неостаряващият Емил Гъргоров, който откри секунди преди почивката с фамозно изпълнение от границата на наказателното поле. Неслучайно Бадема бе определен за Полузащитник №1 на турнира, въпреки че на 15 февруари ще навърши 41 години. През втората част „зелените“ продължиха да диктуват темпото и Николай Христозов удвои в 70-ата минута, а новопривлеченият от Спортист Своге таран Деян Христов оформи класиката малко преди последния съдийски сигнал. Така „бистришките тигри“ грабнаха четвърти трофей от надпреварата след 2012-а (заедно с Бойко Борисов в състава си), 2015-а и 2021 г.

В спора за третото място Житен разгроми приятната изненада Ферион Кубратово с 4:0. Момчетата на екснападателя на Левски и Локо Сф Георги Борисов стояха равностойно до 29-ата минута, когато Франческо Гату откри резултата, а в края на първото полувреме два бързи гола на Даниел Бечев (43, 45) предрешиха крайния изход. В 81-вата се разписа и Георги Иванов. Мачът бе доста нервен, като главният съдия Еди Мечикян вдигна три червени картона – от Ферион бяха изгонени Борислав Войков (27) и Емануил Александров (70), а на скамейката бе санкциониран резервният вратар на Житен Теодор Миланов.

Купите и индивидуалните призове връчиха специалните гости на финала – председателят на Комисията за младежта и спорта при СОС Татяна Георгиева, кметът на район „Нови Искър“ Даниела Райчева, както и новият председател на Зоналния съвет към БФС – София – бившият наставник на Литекс, ЦСКА 1948 и Етър Петко Петков./ „Мач Телеграф“