Витоша шокира Локомотив в Пловдив!(ВИДЕО)

0
-
-

Отборът на Витоша Бистрица шокира Локомотив Пловдив, постигайки изненадващо равенство 1:1 при гостуването на стадиона в парка „Лаута“ в двубой от 24-тия кръг на efbet Лига. Домакините поведоха с феноменален гол на Анте Аралица в средата на първото полувреме, преди Апостол Попов да смълчи трибуните с изравнителен гол 4 минути преди края на срещата.

След вяло начало на срещата домакините стигнаха до страхотно положение в 11-та минута. След голямо разбъркване пред вратата на Витоша Бирсент Карагарен видя как ударът му бива блокиран, преди Лукас Масоеро да изпрати топката далеч над вратата от изключително удобна позиция.
Темпото на терена продължи да бъде изключително ниско, но в 33-та минута феновете на домакините бяха събудени по най-приятния начин. Диниш Алмейда намери нападателя границата на наказателното поле. Хърватинът се обърна и с елегантен удар в левия ъгъл на Кръстев не остави никакви шансове за стража на „тигрите“ за 1:0.

Първите двадесет минути на второто полувреме продължиха да не представят особено срелищна продукция на стадиона в парка „Лаута“. Ритъмът продължаваше да липсва поради накъсаната игра, а лека нервност започна да се усеща в действията на домакините. Точно както двубоят изглеждаше, че ще завърши с лека и не особено вдъхновяваща победа за домакините, момчетата на Асен Букарев постигнаха шокиращ изравнителен гол. След центриране от ъглов удар на Атанас Кабов най-високо в наказателното поле се извиси Апостол Попов, който насочи по чудесен начин удара си покрай плонжа на Илко Пиргов.

По този начин Витоша записа геройска 6-та точка отначалото на сезона, въпреки че остава на цели 12 точки от предпоследния Ботев Враца. Локомотив Пловдив, от своя страна, се изкачи еднолично втори с 46 точки, преди мачовете на Левски и ЦСКА от 24-тия кръг.