Витоша се спаси след чутовна драма! Гол в 123-ата минута и дузпи посякоха Локо (Сф) (ВИДЕО)

0
vitosha lokomotiv sofiq 1
Снимка: lap.bg

Локомотив (София) не успя да се завърне в родния футболен елит! Там остава Витоша (Бистрица). В решителен бараж за оставане/влизане в Първа професионална лига, „железничарите“ загубиха с дузпи от Витоша, след като редовното време завърши при 2:2.

В редовното време и продълженията, за загубилите точни бяха юношата на Левски Илия Димитров и Здравко Димитров, който реализира истински шедьовър. За Витоша пък точни бяха Даниел Кутев и Стефан Христов, който се разписа в 123-ата минута, буквално в последната секунда на мача.

Тимът от Бистрица доигра мача с 10 души, след като в 81-ата минута червен картон получи Ивайло Лазаров.

При ударите от бялата точка Витоша реализира всичките си изпълнения, докато „железничарите“ пропуснаха на два пъти.

Любопитен момент имаше в 75-ата минута, когато осветлението на стадиона в „Лаута“ спря. Срещата беше прекратена за 5 минути, след което бе подновена.

Локомотив започна ударно, повеждайки с гол от съблекалнята. Иво Иванов центрира в наказателното поле, където Илия Димитров засече с глава за 0:1. В ситуацията обаче останаха сериозни съмнения, че юношата на Левски се намира в положение на засада.

„Железничарите“ продължиха да доминират и пропуснаха няколко изгодни положения да удвоя аванса си. Александров стреля с глава, но неточно. Отново стреля към опразнената врата на Витоша, но защитник на символичните домакини успя да отклони в корнер. Цветков пък опита да прехвърли вратаря от центъра, но Георгиев изби в корнер.

В 41-ата минута Витоша имаше основателни претенции да негодува. Александър Бранеков спъна Петров в собственото си наказателно поле, но Никола Попов не показа бялата точка.

В 53-ата минута Стефан Христов проби отдясно и отправи стреля, но топката премина встрани от вратата. 4 минути по-късно Николай Цветков отправи много опасен удар, но топката бе избита в ъглов удар.

В 63-ата минута Витоша изравни резултата. Даниел Кутев отбеляза с глава, след центриране на Михаил Петров.

Малко след полученото попадение, Александър Горанов отправи удар, но вратарят на Витоша улови без проблеми.

В 81-ата минута Витоша остана с човек по-малко. Ивайло Лазаров получи втори жълт и съответно червен картон.

В даденото продължение Витоша по чудо не си подпечата оставането в Първа лига. Стефан Христов остана сам срещу вратаря, но Кацарев с чудесен рефлекс изби удара му.

В 109-ата минута Локомотив (София) отново поведе, при това с истински шедьовър. Илия Димитров пусна към Здравко Димитров, който изстреля истински снаряд пред дъгата на наказателното поле, пращайки топката в горния десен ъгъл за 1:2.

В последните 5 минути на мача Локомотив също остана с 10 души. Иво Иванов се контузи и не успя да продължи мача. Наставникът на тима Младен Додич пък вече бе използвал правото си на 3 смени.

Драмата настъпи в 3-ата минута на даденото продължение. След изсипана топка от фаул, Радко Мутафчийски стреля, но вратарят изби. При добавката на Стефан Христов, обаче той бе безпомощен – 2:2 и спорът трябваше да се реши след изпълнение на дузпи.