Витоша профука измислена дузпа и допусна обрат от Пирин (ВИДЕО)

0
vitosha pirin
Снимка: lap.bg

Пирин победи като гост Витоша с 3:1. „Орлетата“ обърнаха тима от Бистрица, който поведе в резултата. Възпитаниците на Костадин Ангелов могат да съжаляват, че не стигнаха до историческа първа победа в родния елит, след като при 1:1 изпуснаха дузпа, която единствено реферът Георги Кабаков видя.

В 26-ата минута домакините откриха резултата. Григор Долапчиев подаде към Стефан Христов, който от непосредствена близост засече в мрежата за 1:0. С последното докосване за полувремето пък Пирин изравни. След центриране от корнер, Флорент Боджадж засече с глава за 1:1.

В 59-ата минута Георги Кабаков отсъди дузпа за Витоша. Арбитърът прецени, че Преслав Йорданов е играл с ръка, но футболистът изби топката с глава. Правдата обаче възтържествува и от бялата точка Долапчиев разтресе напречната греда. В 70-ата минута гостите стигнаха до пълен обрат. Хендерсън изведе Йорданов в наказателното поле, който от своя страна намери Боджадж успоредно на голлинията и след шпагата му резултатът стана 1:2. В 83-ата минута Анти Рениа отбеляза след разбъркване в наказателното поле, оформяйки крайното 1:3.