Витоша би с дузпи Национал за купата на АФЛ(СНИМКИ)

0
vitosha natsional

Витоша (Бистрица) отстрани Национал (София) с 3:0 след изпълнения на дузпи във финала на Област София (столица) от турнира за купата на Аматьорската футболна лига.

Мачът се игра при непрестанен дъжд на изкуствения терен в НСА. Преди почивката преобладаваше битката и играта в центъра. Двата отбора имаха по една по-опасна ситуация. В средата на първото полувреме съдията пожали играч на гостите, който ритна без топка Стилян Рангелов и за това получи само жълт картон.
През втората част дъждът продължи, темпото не спадна и играта се отвори. Деян Ненков, Стилян Рангелов, Данийл Затонов, Йоан Янев и Ивайло Томчев имаха добри възможности за гол, от които не успяха да се възползват по на-добрия начин. Нашите играчи или стреляха във вратаря или пропускаха момента за голов шут. Съперникът също достигна до три добри ситуации. Първата бе спасена от 16-годишния ни вратар Йордан Димитров, вторият шут бе в аут, а при третата Христо Георгиев изчисти с глава от голлинията.
При дузпите гостите спечелиха с 3:0. Пропуски за Национал направиха Петър Георгиев, Стоян Зайков и Йоан Янев. Вратарят ни успя да спаси един удар.