Викторио Павлов: Левски и ЦСКА с нищо не показаха, че искат да станат шампиони!

0
derbi

Левски победи ЦСКА-София в голямото дерби на България. „Сините“ се наложиха с 1:0, а отзвуците от мача продължават.

В Актуално студио „Дерби“ на KotaSport.com гостуваха двама бивши футболисти, носили фланелката и на „сини“, и на „червени“ – Емил Кременлиев и Викторио Павлов.

„За тези мачове, по мое време треньорите правиха доста кратки разбори. Ние знаехме какво е да защитаваш фланелката. Емоцията беше на голямо ниво. До 3-4 години това дерби ще бъде много пошло и неинтересно за публиката. А това е мачът, който в България трябва да е топ. Но и вчерашният мач показа, че сме далеч от истината. И двата отбора с нищо не показаха, че искат да станат шампиони. Само едно ритане и нищо друго първите 40 минути. Добре че стана червеният картон, та се пораздвижиха нещата. Страх, напрежение и липсват водещи фигури. Няма лидери, които да поведат отборите. Няма кой да се сбие вътре. И блясъкът на този мач се губи.

Доста сме далеч от европейските мачове. Вчера и тактически не виждах как могат да се надиграят. Левски имаше лек превес. Но пак не показаха лицето, което трябва. Вместо второто полувреме, с човек повече, да излезе и да надиграе тотално ЦСКА, те не показаха, че искат да победят с повече. Майсторски автогол. Сигурно и Станислав Костов нямаше да я насочи така.

Колкото и да не са готови юношите, поне знаят какво значат Левски и ЦСКА. Спортно-технически нямаше да е на високо ниво, но поне щяха да се раздават.

Някои от чужденците съм убеден, че дори не знаят, че това е дерби“, коментира Викторио Павлов пред водещия Георги Симеонов.