0
vihren otbor 2023
-
-

Вихрен (Сандански) победи Сливнишки герой като гост с 2:1 в среща от 23-тия кръг на Югозападната Трета лига. Флавио Карвальо откри резултата в 28-мата минута, а Тамги Лоншел (65) удвои през второто полувреме. Николай Маринов върна едно попадение от дузпа в 85-ата минута, но то се оказа недостатъчно.Шампионатът навлезе във втората си фаза, където първите 5 отбора от група „А“ и „Б“ оформиха група с 10 тима, които ще се борят за промоция във Втора лига.

Мачът започна равностойно, като липсваха опасни положения пред двете врати в първия четвърт час игра.В 19-ата минута Кристиян Христов получи топката на десния фланг, добре си я пое навътре и с мощен удар разтресе горната греда.
Малко след това домакините организираха добра атака, а Марио Петков се озова на отлична стрелкова позиция, но не успя да затрудни противниковия страж.

В 28-мата минута Вихрен излезе напред в резултата. Флавио Карвальо се оказа най-съобразителен в наказателното поле на Сливнишки герой и със силен изстрел под гредата направи Янко Димитров безпомощен – 0:1.Към края на полувремето гостите от Сандански имаха добра възможност да удвоят преднината си, но удар от фал профуча на сантиметри от целта. Малко след това вратарят на Героя прояви страхотен рефлекс, отразявайки изстрел на Томи Костадинов от непосредствена близост.

В първите секунди след почивката домакините изявиха сериозни претенции за дузпа, след като техен футболист падна на земята след съприкосновение с Тамги Лоншел, но арбитърът бе категоричен, че няма основание да посочи бялата точка.Постепенно футболистите на Румен Стоянов заиграха по-агресивно в търсене на изравнително попадение, но трудно достигаха до нещо по-интересно пред вратата на Вихрен.Вместо това, тимът от Сандански реализира втори гол. Тамги Лоншел засече центриране от корнер и с глава удвои преднината на своя отбор.

5 минути преди края на редовното време Лоншел фаулира Йордан Тодоров в наказателното поле и домакините получиха възможност да изпълнят дузпа. Николай Маринов застана зад топката и хладнокръвно намали резултата.