След 30:0: Дунав си намери майстора, свалиха го от върха! Грозни сцени белязаха дербито (ВИДЕО)

0

Шампионът на монтанската IV дивизия Вихър (Николово) разгроми с 4:1 като гост неизменния водач в класирането през настоящото първенство Дунав (Лом) в отложена среща от първия кръг. С успеха си воденият от Бисер Ефремов тим свали от първото място домакините и ще посрещне Коледните и новогодишни празници като едноличен лидер. Както си му е редът за дерби имаше и грозни сцени, но до по-сериозни инциденти не се стигна.

Вихър влезе по-добре в мача и още във втората минута можеше да поведе. Красимир Георгиев-Чичи пусна извеждаш пас в кородор към Кристиян Методиев-Пато, но вратарят Лени Петров излезе, скъси ъгъла и изби в корнер. При неговото изпълнение гостите поискаха дузпа за игра с ръка на противников състезател, но главният съдия Даниел Иванов бе близо до ситуацията и не отсъди такава.

Гостите излязоха напред в резултата в 18-та мин. Тогава Методиев центрира на далечната греда, където непокрит бе оставен Венци Иванов и необезпокояван с глава изпрати топката в мрежата. Две минути по-късно отново Иванов засече с глава центриране от ляво на Методиев и удвои. В 32-та мин. от Вихър поискаха отново дузпа, този път за нарушение срещу капитана на отбора, видинският рефер не реагира и това взири за няколко минути обстановката около двете резервни скамейки.

Веднага след почивката интригата в това дерби можеше да бъде убита, но Галин Славчев от удобна позициия стреля в аут. Това явно стресна домакините, те взеха инициативата и в 49-та мин. Николай Николов се разписа с глава след асистенция на Пиер Пиеров от ляво. Натискът на Дунав продължи, а пред вратата на Даниел Първанов стана горещо и в 84-та мин. напречната греда помогна на гостите.

Пет минути преди края на мача треньорът на Вихър предприе смяна, като пусна в игра нападателят Денислав Езекиев и това се оказа скритият му жокер. Въпреки понатежал таранът на гостите сложи точка на спора. Първо вкара хладнокръвно отсъдената дузпа, а дълбоко в добавеното време с ювелирно изпълнение почти от центъра прехвърли стража на Дунав, за да попадне миг по-късно в прегръдките на своите съотборници.

ФК Секирово не се спира -3 греди,3 гола и нова победа!