Вихър обърна юношите на Монтана в мач със 7 гола и обрати

0
-
-

Вихър (Николово) спечели с 4:3 контролната си среща с Монтана U19 играна на терена в спортния комплекс „Огоста“. Малките монтанци поведоха в резултата още в началото на мача, когато Светлин Томов-Тричи се разписа в собствената си врата. До почивката шампионът на монтанската IV дивизия направи пълен обрат. Най-напред Красимир Георгиев изравни след образцова триходова комбинация, в която бяха замесени Кристиян Методиев-Пато и Милен Заков. След това Методиев направи 2:1 с удар с левачката и пак той покачи засичайки с глава в мрежата центриране от корнер.

През второто полувреме и в двата отбора бяха направени много смени, а Вихър поведе с 4:1 след далечен шут на Денислав Костов. До края на мача символичните домакини успяха да върнат два гола. С четвъртото си попадения в летните контроли Антонио Антонов намали, след като изпрати топката в далечния ъгъл. Георги Манолиу пък оформи крайния резултат след разбъркване в наказателното поле на съперника. В събота за двата отбора предстоят нови проверки. Вихър (Николово) ще гостува на Бдин (Видин), а юношеската формация на Монтана до 19 години ще гастролира на Ком (Берковица).