Вихър би дубъла на Ботев Враца в първия мач на Северозапад

0
botev vratsa 2

Куриозен на пръв поглед момент беляза победата на Вихър Славяново над дубъла на Ботев Враца с 1:0 в мач от първия кръг на Трета Северозападна Лига.

Играещият с номер 1 на гърба си полеви футболист Ивайло Иванов донесе победата на гостите от Славяново. Куриозен е моментът, тъй като обичайното футболните фенове са свикнали номер 1 да бъде запазен за вратаря на отбора, като в повечето случаи той се носи от титулярния страж на един отбор. Във Вихър Славяново обаче подхождат нестандартно и офанзивният футболист Иванов играе с този номер на своя екип.

Момчетата на Ивайло Димитров играха с човек по-малко цяло второ полувреме. В края на първата част Любомир Василев излезе извън наказателното поле и фаулира противник, което накара реферът да му покаже директен червен картон. Така дубълът на Ботев Враца остана с човек по-малко на терена.

Въпреки численото неравенство, ботевци създадоха няколко много добри положения през втората част, но не успяха да реализират.

Така се стигна до последната минута, когато гостите получиха право да изпълнят пряк свободен удар, топката бе изпратена към наказателното поле, където Григоров я продължи и играещият с номер 1 футболист на гостите Ивайло Иванов отбеляза в мрежата на Ботев.

Моралес определи групата за Левски! Юноша на ЦСКА-София и френски нападател са на линия