Везенков със силен мач,Сакраменто с неприятна загуба(ВИДЕО)

0

Сакраменто Кингс и Александър Везенков загубиха със 109:120 гостуването си на Ню Йорк Никс в мач от редовния сезон на НБА. Така „кралете“ драстично намалиха шансовете за постигане на целта си – директно класиране в плейофите.

В „Медисън Скуеър Гардън“ българският баскетболен национал направи вилно включване, което се оказа недостатъчно. Той вкара 11 точки, спечели две борби и направи 2 асистенции за 14 игрови минути.

В началото на втората четвърт гостите имаха огромен аванс от 21 точки, който някак си съумяха да проиграят. След поражението Сакраменто заема осмото място в Западната конференция, като при победа щеше да изравни Ню Орлиънс Пеликанс и Финикс Сънс. Първите шест в подреждането се класират директно за плейофите на НБА.

Междувременно Никс задмина Орландо Меджик на Изток, зае четвъртата позиция и доближи Кливланд Кавалиърс.

Най-резултатен за Ню Йорк срещу Сакраменто беше Джейлън Брънсън с 42 точки. При „кралете“ Домантас Сабонис направи 49-ия си пореден дабъл-дабъл с 21 точки и 14 борб