Везенков със силен мач и победа над шампиона в NBA(ВИДЕО)

0
-
-

Александър Везенков и Сакраменто Кингс постигнаха впечатляващ успех срещу действащия шампион в НБА Денвър Нъгетс със 135:106.

Отборът на Майк Браун изигра най-силния си мач от началото на сезона и отговори на сериозните критики, които получи, след като като сами преди няколко дни загуби от най-слабия тим в лигата, Детройт Пистънс. Тогава “кралете” бяха освиркани от собствените си фенове.

Александър Везенков записа втория си двубой, след като се завърна от контузия в глезена. Българинът отново се появи като резерва и прекара 16 минути на паркета, в които се отчете с 6 точки при стрелба от игра 2/7, 1 асистенция, една открадната топка, a с него Сакраменто бе +20. Спортист номер 1 на България вкара 2 от 4-те си стрелби от тройката.

Денвър спечели първата четвърт с 35:32, но след това Сакраменто вдигна оборотите и взе всяка от следващите четвърти поне с 9 точки разлика.

Най-резултатен за успеха на „кралете“ бе друг играч, появил се от пейката. Малик Монк отбеляза 23 точки при много висока ефективност в стрелбата – 9/13.

Домантас Сабонис пък записа поредния си трипъл-дабъл, след като завърши мача със 17 точки, 10 асистенции и 17 борби. Той се превърна в играча с най-много трипъл-дабъли прези сезона – 16.

Голямата звезда на Денвър Никола Йокич се отчете с 23 точки, 8 борби и 7 асистенции.