Везенков с впечатляващ дебют в NBA (ВИДЕО)

0
aleksandar vezenkov

Най-добрият български баскетболист Александър Везенков записа много силен неофициален дебют с екипа на Сакраменто Кингс в НБА. „Кралете“ загубиха първия си предсезонен мач от Торонто Раптърс с 99:112 (35:35, 20:34, 19:26, 25:17), но това няма голямо значение, защото българският национал се възползва от възможността и въпреки че влезе в игра за първи път чак в средата на третата четвърт, се превърна в топреализатор на „кралете“ със своите 12 точки за 11 минути на терен, добаввяйки 2 борби и 1 асистенция при 4/7 стрелба от игра, включително 2/4 от тройката!

Везенков влезе на терена в доста неприятен за своя отбор момент – в средата на третата четвърт, когато мачът се развиваше катастрофално и Торонто водеше с 26 точки при 57:83. Националът ни обаче реализира първия си опит от тройката в мача и се открои сериозно в нетрадиционна петица, тъй като заедно с него на терена бяха играчи като Кеслър Едуардс и Алекс Лен. Везенков нито за минута не игра заедно със звездите на тима Ди’Аарън Фокс и Домантас Сабонис, нито пък с някой от другите титуляри, но това не му попречи да стане най-резултатния играч на калифорнийци.

Като цяло бе доста изненадващо, че Майк Браун не заложи на Везенков в по-ранен етап от двубоя, тъй като в един момент в първата четвърт на терена беше втората петица на тима. В нея на високите позиции попаднаха Трей Лайлс и ДжаВейл МакГий, които се представиха меко казано неубедително срещу по-атлетичните си съперници. До голяма степен мачът вече бе загубен, когато Везенков се появи на паркета, но страхотните му изяви в неофициалния му дебют със сигурност ще дадат сигнал на Майк Браун и неговия щаб.