Везенков с три точки при тежка загуба на Олимпиакос(ВИДЕО)

0
-
-

Александър Везенков вкара три точки и спечели една борба от 11 игрови минути при тежката загуба на Олимпиакос с 67:90 (16:19, 14:21, 16:29, 21:21) срещу испанския Гран Канария в мач от баскетболната Евролига за мъже. Така два кръга преди края на редовния сезон гръцкият гранд загуби мястото си в челната осмица от големия съперник Панатинайкос.
Везенков се появи за първи път в игра след третата минута на срещата, а първият му кош бе и последен в срещата като цяло – тройка за крайното 67:90 само две секунди преди финалната сирена. Гран Канария пък не се затрудни в нито един момент с гръцкия си съперник и започна с преднина от 9:0, която не загуби до края на мача.
Маркус Ериксон отбеляза 24 точки за испанците, а Брианте Уебър бе най-резултатен за гърците с 13.