Везенков с рекорд,но и със загуба в Евролигата(ВИДЕО)

0
-
-

Александър Везенков изигра най-силния си мач от началото на сезона в Евролигата, но рекордните му за кампанията 17 точки не успяха да вдъхновят Олимпиакос за първа победа далеч от дома в най-престижния клубен европейски турнир. Тимът на Йоргос Барцокас не намери противодействие срещу Анадолу Ефес и допусна поражение от шампионите с 69:88 (25:23, 19:21, 22:24, 3:20) в среща от десетия кръг. Ключова за загубата на “червено-белите” бе кошмарната последна четвърт, в която те не бяха на себе си и отбелязаха едва 3 точки срещу 20 в полза на гранда от Истанбул.

Въпреки крайния изход Везенков се представи отлично и остана близо до “дабъл-дабъл”, след като регистрира 17 точки, 8 борби, 3 асистенции и 2 откраднати топки на сметката си. Българският национал стреля 4/4 от зоната за две точки, 2/4 от тройката и 3/3 от наказателната линия, оформяйки коефициент на полезно действие от 26. Центърът Мустафа Фал пък бе другият играч в ротацията на Олимпиакос, който прескочи двуцифрения точков актив и завърши с 15.

Крайният изход не говори достатъчно за развитието на двубоя, който бе равностоен през първите 30 минути. В един момент от мача гардът на Анадолу Ефес Родриг Бобоа държеше своя отбор в мача, като само през първото полувреме бе нанизал 20 от общо 29-те си точки, за да може резултатът да бъде 44:44 на голямата почивка.