Везенков с победа над Барселона(ВИДЕО)

0
-
-

Олимпиакос победи като гост лидера в класирането Барселона с 96:88 (26:17, 25:30, 21:16, 24:25) в отложен мач от деветия кръг на Евролигата. Българският национал Александър Везенков се появи в игра като резерва в средата на втората част за гръцкия тим и завърши с 10 точки, 1 борба, 1 асистенция и 1 отнета топка за близо 21 минути на игрището.

Олимпиакос започна мача със серия от 12:0 и до края водеше в резултата. Домакините на няколко пъти стопяваха пасива си до 2-3 точки, а един път изравниха за 77:77 4:52 минути преди края.

За победителите Хасан Мартин се отличи със 17 точки и 8 борби, а 16 точки вкара Шакил МакКисич. За Барселона с 16 точки завърши Никола Миротич, а с 15 Брандън Дейвис.

Олимпиакос има 6 победи и 5 загуби и заема десето място в класирането, а Барселона е начело с 9-3.