Везенков с нов силен мач и нова победа в NBA(ВИДЕО)

0
-
-

Александър Везенков направи ново лично постижение в Националната баскетболна асоциация.Българинът овладя рекордните в кариерата си отвъд океана 7 борби при убедителната победа на неговия Сакраменто срещу Вашингтон у дома със 143:131. Той взе 4 от тях в нападение, като бе най-добър от отбора си по този показател.

Везенков бе ефективен и в офанзивен план, като се отчете още с 8 точки (2 тройки и бе 3/5 при стрелбата от игра. Той бе на паркета близо 12 минути, а за това време записа на сметката си още 1 асистенция, 2 откраднати топки, 1 грешка и 1 лично нарушение.След този двубой Сакраменто е с баланс 17-9 на четвъртото място в Западната конференция, докато Вашингтон остава предпоследен на Изток с 4-22.

Натоварената програма за „кралете“ продължава, като само след ден почивка те ще приемат Бостън. Двубоят е в четвъртък от 5:00 часа сутринта българско време.
След като пропусна предишния мач с Юта заради проблеми с рамото, Ди‘Арън Фокс се завърна в състава, като стартира заедно с основните избраници