Везенков с нов рекорд,Сакраменто Кингс с нова победа в NBA(ВИДЕО)

0
-
-

Възходящият ход в представянето на Александър Везенков продължи и във Финикс, където Сакраменто спечели със 114:106 и записа 12-та победа от началото на сезона при 8 поражения. Българстият национал записа в сметката рекордните в кариерата си в НБА 14 точки за около 20 минути игра, като добави още три борби в нападение, две асистенции и три откраднати топки. Последната статистика също не бе правил досега. Той беше точен в 5 от 7-те си стрелби от игра, включително 2/3 от тройката.

Домакините спечелиха три четвърти, но загубената трета с катастрофалното за тях 12:33 се оказа решаващо за поражението им. Срещу Сакраменто те бяха без получилия почивка Кевин Дюрант и Брадли Бийл, който лекува контузия.

Везенков бе трети по резултатност за своя тим след Де′ Арън Фокс с 34 и Домантъс Сабонис – 15, който направи и единствения дабъл-дабъл в срещата със 17 борби. За „слънцата“ най-резултатен бе Девин Букър – 19 точки.

Следващият мач на Сакраменто е у дома срещу Бруклин Нетс на 12 декември от 05:00 часа българско време.