Везенков с неприятна контузия и загуба в голямото гръцко дерби(ВИДЕО+СНИМКИ)

0
-

Панатинайкос изравни резултата във финалната серия побеждавайки Олимпиакос с 67:65 във втория мач от финала на гръцкото баскетболно първенство. Тимът на Александър Везенков спечели първия със 73:70.

Барцокас, освен загубата, бе контузията, която получи Везенков в края на третата част. Две минути и половина преди края на третата четвъртина, българинът контузи десния си глезен и напусна паркета с помощта на своите съотборници. До този момент Везенков бе вкарал шест точки и направил четири борби. Суперзвездата на Олимпиакос Александър Везенков премина ядрено-магнитен резонанс, а резултатите от него не са толкова притеснителни за българския национал, каквато беше първоначалната информация. Той е с костен оток на задната част на коляното, като се е разминал с най-тежката травма. Все още не е ясно дали ще може да вземе участие в мач №3 от финалната серия срещу Панатинайкос, като възстановяването му ще отнеме няколко дни.

Везенков беше фаулиран при едно единоборство в подкошието на „детелините“, но при приземяването стъпи накриво и контузи задната част на коляното си. Той не успя да напусне сам игрището, а това се случи с помощта на съотборниците му. Още преди края на мача той напусна ОАКА, за да премине ядрено-магнитен резонанс.