Везенков с личен рекорд в NBA ,но Сакраменто падна(ВИДЕО)

0
-
-

Сакраменто Кингс загуби домакинството си на Лос Анджелис Клипърс със 117:131 (27:35, 23:37, 31:30, 36:29) в мач от редовния сезон на НБА. Българският национал Александър Везенков отново показа игра на високо ниво и доказа, че е важен за „кралете“.

Той направи страхотно включване в края на първата четвърт, като записа личен рекорд от 13 вкарани точки за 24:28 минути на паркета. Към тях прибави 5 борби.

Сакраменто има 10 победи и 7 загуби от началото на сезона и заема второ място в Тихоокеанската дивизия, а Клипърс са с баланс от 8-9.

Невероятен мач за „кралете“ направи Де’Арън Фокс, който записа 40 точки и 5 борби. Малик Монк прибави 15, докато Домантас Сабонис се отчете с 11 точки и 5 борби. Всички усилия на баскетболистите, водени от Майк Браун, не бяха достатъчни, защото срещу себе си имаха Кауай Ленърд и Джеймс Хардън. Именно двете суперзвезди бяха с ключова роля за успеха на гостите. Първият беше най-полезен за Клипърс с 34 точки и 9 борби. Джеймс Хардън добави 26 точки, 6 асистенции и 5 отнети топки.

ЛА Клипърс изигра силно първо полувреме, през което стигна до комфортен аванс от 72:50. До края гостите успяха да удържат преднината си. Клипърс поведе с 21 точки след 36 минути, а в заключителната част доминацията им продължи и те без проблеми спечелиха двубоя.