Везенков поведе Олимпиакос към важна победа в Гърция

0
vezenkov 14

Най-добрият български баскетболист Александър Везенков направи страхотен мач при победата на своя Олимпиакос с 83:65 (17:19, 25:26, 21:7, 20:13) над ПАОК в първия полуфинален мач от баскетболното първенство на Гърция.

Везенков се отчете с 21 точки, 8 борби, 2 асистенции и 2 откраднати топки за 23:22 минути на паркета.Така тимът от Пирея поведе с 1:0 победи в серията срещу тима от Солун, която се играе до 3 победи от 5 мача. Вторият сблъсък между двата отбора е на 25 май в Солун.

Срещата в Пирея започна равностойно, като дори гостите от ПАОК взеха лек превес. На полувремето солунският тим водеше в резултата с 45:43. В третата четвърт обаче Олимпиакос бе категоричен, печелейки я с 21:7. В последната част Везенков и компания затвърдиха предимството си и след 20:13 си гарантираха убедителната победа.Освен тези 21 точки на Везенков, Янулис Ларендзакис наниза 16 точки за Олимпиакос, Алек Питърс добави 13 точки. За ПАОК пък Джордан Сиберт се отчете с 15 точки.