Везенков остана резерва при драматична победа на Сакраменто(ВИДЕО)

0

Александър Везенков не получи шанс за изява при драматична победа на Сакраменто в Националната баскетболна асоциация. Тимът надви като гост Атланта със 117:110, след като допусна 23 точки изоставане в началните минути и бе догонващ почти през целия мач, преди да направи обрат в самия край.

С успеха отборът на българина е с баланс 18-12, докато „ястребите“ са с 12-19 и вече с четири поредни загуби.Следващият мач на Сакраменто е в новогодишната нощ от 3:00 часа българско време като гост на Мемфис.
Ди‘Арън Фокс бе най-резултатен за успеха с 31 точки (8 тройки), като направи и 8 асистенции. Домантас Сабонис се отчете с 25 точки, 10 борби и 7 асистенции, а един от основните конкуренти на Везенков за минути Трей Лайлс се включи силно от пейката с 19 точки и 6 борби.

В игра за гостите не се появиха още Кеслър Едуардс, Кион Елис, Джавейл Макгий и Хуан Тоскано-Андерсън. Интересното е, че Майк Браун даде близо 50 игрови минути на Крис Дуарте, Алекс Лен и Дейвиън Мичъл, вкарали за това време общо 9 точки.За Атланта Трей Йънг завърши с 24 точки и 9 асистенции. Дижонте Мъри записа 18 точки, а с 16 и 15 борби е Джейлън Джонсън.