Везенков носи победа на Олимпиакос (ВИДЕО)

0
-
-

Александър Везенков направи изключителен мач при победата на Олимпиакос над Макаби Тел Авив с 85:82 в Пирея в мач от 4 кръг на редовния сезон в Евролигата. Успехът е трети пореден за гръцкия тим.

Българският национал бе неудържим и приключи срещата с 14 точки, между които 4 тройки от 5 опита за почти 22 минути игра. Везенков демонстрира убийствен мерник от разстояние, но и завидно самочувствие, превръщайки се в големия коз на своя треньор Йоргос Барцокас.

След като имаше едва 3 точки на сметката си през първото полувреме, българинът изригна след почивката с нови 11 точки. Той пое отговорността в заключителните минути на срещата. В 37-ата минута българското тежко крило записа четвъртата си тройка срещу израелския гранд, с която изведе Олимпиакос само с точка напред – 78:77. Секунди по-късно, отново той застана на линията за изпълнение на наказателни удари и не сгреши.

Следващата седмица Олимпиакос се насочва към Мюнхен за среща с Байерн, а Макаби гостува в Москва на местния Химки.