Везенков и Сакраменто завършиха с разгромна победа сезона в NBA(ВИДЕО)

0
-
-

Най-добрият български баскетболист Александър Везенков и тимът му Сакраменто Кингс постигнаха разгромна победа със 121:82 срещу Портланд Трейл Блейзърс в последния си мач от редовния сезон в Националната баскетболна асоциация.

В „Golden 1 Center“ в Калифорния домакините започнаха на високи обороти още от самото начало на срещата и след първите 12 минути водеха с 30:18. До полувремето ротацията на Майк Браун увеличи актива си на цели 28 точки. В третата четвърт „кралете“ си довършиха работата, спечелвайки я с 34:21, като в последния период срещата се доиграваше и при сирената за край на мача феновете на Сакраменто ликуваха.

Александър Везенков получи 11 минути в тази среща, като той се появи на паркета в последната четвърт, в която опита две стрелби (една за 2 и една за 3 точки), но нито една от тях бе успешна. Все пак, Саша се отчете с 1 борба и 1 открадната топка, докато бе на паркета.

Най-резултатен за Сакраменто бе Ди’Аарън Фокс с 24 точки, 2 борби и 3 асистенции за 26 минути в игра, докато Домантас Сабонис бе на косъм от трипъл-дабъл, завършвайки мача с 18 точки, 11 борби и 9 асистенции.

От другата страна, Далано Бантън вкара 17 точки за Портланд, към които добави 3 борби и 7 асистенции за 39 минути на паркета, но това далеч не бе достатъчно за франчайза от Орегон да стигне до успеха.

С победата Сакраменто Кингс си гарантира 9-ото място в редовния сезон в Западната конференция с баланс от 46 победи и 36 загуби, което означава, че в Плей-Ин турнира Везенков и компания ще се изправят срещу Голдън Стейт Уориърс и при победа ще играят срещу загубилия мача между Ню Орлиънс Пеликанс и Лос Анджелис Лейкърс, за да стигнат до плейофите, където ги чака Оклахома Сити Тъндър.

Портланд Трейл Блейзърс пък завършва на последното 15-о място в Западната конференция с 21 успеха и 61 поражения.