Везенков и Сакраменто с нова победа – биха Лейкърс като гост!(ВИДЕО)

0
-
-

Александър Везенков и съотборниците му от Сакраменто Кингс постигнаха четвъртия си пореден успех в редовния сезон на НБА. „Кралете“ спечелиха калифорнийското дерби с Лос Анджелис Лейкърс с крайното 125:110 (38:25, 34:34, 32:21, 21:30) в зала „Крипто Арена“ в Ел Ей. По този начин възпитаниците на Майк Браун започнаха успешно серията си от шест поредни гостувания, която продължава в събота от 2:30 часа българско време, когато тимът се изправя срещу Сан Антонио Спърс в Тексас.

Везенков този път прекара 12 минути на паркета, като се отчете с 4 точки и 2 откраднати топки. Българинът отбеляза единствения си опит от зоната за две точки, вкара два от два от наказателната линия, но този път нямаше ден от тройката, пропускайки и трите си изстрела от далечна дистанция. Везенков прекара по-малко време на паркета в сравнение с победата над Кливланд преди няколко дни, като причината за това бе най-вече чудесният синхрон, който стартовата петица на Кингс имаше през целия ход на мача. Фокс, Сабонис, Хъртър и Барнс прекараха по над 37 минути на терена, докато Мъри остана 30 минути, тъй като в третата четвърт получи неприятен удар в корема и трябваше да напусне паркета принудително.