Везенков и Сакраменто с 5-та поредна победа в NBA(ВИДЕО)

0

Александър Везенков и съотборниците му от Сакраменто Кингс постигнаха втората си победа в нововъведения In-Season турнир. В среща от група „C“ възпитаниците на Майк Браун победиха „шпорите“ със 129:120 (29:31, 33:31, 32:33, 34:26) във „Фрост Банк Арена“ в Тексас. По този начин „кралете“ елиминираха Спърс от надпреварата и същевремнно постигнаха петата си поредна победа в редовния сезон на NBA.

Александър Везенков завърши срещата с 5 точки и 4 борби при 2/4 стрелба от игра, включително 1/2 от тройката, за 17 минути на паркета. Националът приключи с +/- от +10, като можеше да прекара и доста повече време на терена. Той направи отлично включване през първото полувреме, когато игра цели 14 минути, и заедно със своя съотборник Малик Монк помогнаха на „кралете“ да наваксат 15-точково изоставане. В третата четвърт обаче Везенков извърши две бързи нарушения и общо три в актива му, като подари четири точки на Сан Антонио от наказателната линия и така Майк Браун реши да го извади след само около три минути на паркета, като до края на мача той не влезе повече на терена.

Все пак Сакраменто успя да се справи с жилавите „шпори“ благодарение на своите лидери Ди’Аарън Фокс и Домантас Сабонис. Плеймейкърът записа първия си 40-точков мач за сезона след 43 в коша на Спърс при 14/24 стрелба от игра, като добави 8 борби и 7 асистенции, а литовският център се отличи с 24 точки, 14 борби и 7 асистенции, въпреки че игра с пет лични нарушения във втората половина на последната четвърт.