Везенков и Олимпиакос с драматична победа в Евролигата(ВИДЕО)

0
-
-

Олимпиакос се наложи след продължение със 101:93 (23:15, 21:22, 19:24, 23:25, 15:7) над АСВЕЛ Вильорбан в отложен мач от 10-ия кръг на Евролигата. Френският тим се оказа най-неудобният съперник на гостите от Пирея, от когото миналата седмица инкасираха загуба у дома с 63:69.

Сега обаче „червено-белите” успяха да се измъкнат от ада. Въпреки това гръцкият тим остана на десета позиция с баланс 11-9, а АСВЕЛ заема 17-то място в таблицата с актив от 6 победи и 14 поражения.
Българският национал Александър Везенков се появи в игра в началото на втората част и за близо 22 минути на паркета записа в статистиката си 5 борби и 2 асистенции.

Костас Слукас и Шакил МакКисик бяха над всички за Олимпиакос, реализирайки по 23 точки, Хасан Мартин вкара 15, а 12 наниза Арън Харисан.За АСВЕЛ с 21 точки се отчете Норис Коул.