Везенков и Олимпиакос паднапха от Зенит(ВИДЕО)

0
-
-
Александър Везенков и Олимпиакос записаха ново поражение в Евролигата по баскетбол. В среща от 21-ия кръг гръцкият гранд загуби с 87:91 (27:24, 16:21, 15:21, 29:25) като гост на Зенит Санкт Петербург. Българският национал Везенков игра 14.14 минути и завърши със 7 точки, 2 борби, 1 завършващо подаване и 1 открадната топка. Василис Спанулис беше най-резултатен за „червено-белите“ от Пирея, а неговите съотборници Йоргос Притезис и Костас Папаниколау се отличиха с по 20 точки.
Късният щурм и опит за обрат на Олимпиакос в четвъртия период не даде резултат и гърците допуснаха общо 13-то поражение в турнира, заемайки 13-та позиция в класирането до момента. За домакините Евгени Воронов вкара 21 точки. Зенит е на 16-то място в Евролигата.