Везенков и Олимпиакос паднаха от шампиона в Евролигата(ВИДЕО)

0
-
-

Александър Везенков и Олимпиакос загубиха от турския Анадолу Ефес със 71:82 (18:13, 23:20, 12:19, 18:30) като гост в Истанбул в среща от 11-ия кръг на Евролигата.

Поражението е четвърто за гръцкия гранд, който има и седем победи. Настоящият шампион в Евролигата Анадолу Ефес постигна шести успех от 11-те си мача до момент=Александър Везенков отново бе най-резултатен за гръцкия гранд. Българският национал завърши с 18 точки, 3 борби, 3 асистенции и 1 открадната топка за 34 минути в игра.Янулис Ларендзакис вкара 13 точки за Олимпиакос, а по 12 отбелязаха Костас Слукас и Мустафа Фал.За победителите от Анадолу Ефес Уил Клайбърн бе най-полезен с 24 точки, 5 борби и 3 асистенции.

За Олимпиакос предстои домакинство на Панатинайкос на 5 декември в Пирея в голямото дерби на гръцкото първенство, а на 9 декември Везенков и съотборниците му ще посрещнат италианския Виртус Болоня в следващия кръг на Евролигата.