Везенков и Барса с победа и счупен кош в Евролигата(ВИДЕО)

0
barselona kosh

Българинът  Александър Везенков записа 16 минути за Барселона при разгромната победа над Цървена звезда в 25-я кръг на Евролигата с 88 :54.

Българският национал приключи с един кош за две точки, пет борби и една асистенция. От близо двубоя изгледа българският треньор Тони Дечев, който ще прекара десетина дни в Барселона и ще наблюдава тренировките на каталунците и техния наставник Светослав Пешич.

Лека интрига имаше само в първата четвърт, а на почивката Барса вече водеше с 21 точки. Мачът бе прекъснат точно преди почивката, след като Анте Томич счупи таблото след забивка. Домакините обаче реагираха мигновено и смениха не само таблото, ами поставиха изцяло нов кош. Така паузата трая по-малко от 15 минути и играта бе подновена. Пау Рибас  бе най-резултатен за победата с 18 точки, по 16 добавиха и Анте Томич и Петери Копонен, а Тайлър Рочести реализира 13 за Цървена звезда.