Везенков без точки,Сакраменто с нова загуба от познат съперник(ВИДЕO)

0
-
-

Сакраменто Кингс отпадна на четвъртфиналите в In-Season турнира на НБА. Отборът на Александър Везенков загуби от Ню Орлиънс Пеликанс със 117:127 и регистрира трето поражение от този съперник през сезона. Българинът престоя на паркета само 6 минути, като хвана 2 борби и не успя при единствената си стрелба.

Сакраменто не се възползва от домакинското си предимство и силното начало, довело до аванс от 15 точки още в средата на първата четвърт. Публиката в “Голдън 1 Сентър” стана свидетел на бърз обрат в полза на гостите, които спечелиха всяка от другите три части и продължават към полуфиналите.

Сакраменто направи летящ старт и за 4 минути натрупа двуцифрен аванс, а наставникът на Ню Орлиънс Уили Грийн трябваше да взима ранен таймаут. Кийгън Мъри и Кевин Хъртър поведоха домакините, а Домантас Сабонис раздаде няколко перфектни асистенции.

Везенков се появи в игра в средата на първата четвърт и извърши нарушение, което прати на наказателната линия Брендън Инграм. Сакраменто стреляше при много висок процент успеваемост от далечна дистанция, но две поредни лоши нападения позволиха на Ню Орлиънс да свали разликата до 11 точки при 21:32. Майк Браун поиска таймаут, след който Везенков седна на пейката.