Великов: Мачовете във Втора лига няма да са като този с Левски! Целта е влизане в елита

0

Старши треньорът на Етър – Веселин Великов – сподели мнението си за загубата с 0:2 от Левски.

„Започнахме мача много добре, но необяснимо за мен между 5-ата и 15-ата минута все едно ни нямаше на терена. След това се съвзехме и започнахме да играем това, което тренираме и искаме. Изпуснахме две-три положения, ударихме и греда. Много добро второ полувреме.

Мачовете във Втора лига няма да са като този с „Левски“ – ние искаме да сме отборът, който владее повече топката и е по-инициативен. Ако реализираме поне 30 % от положенията, които създадохме в този мач и в предишните, няма да имаме проблеми. Целта е влизане в елита, това сигурно внася напрежение, но футбол без напрежение не може да се играе. Всички трябва да знаем каква отговорност е да носим виолетовата фланелка. Мисля, че това ще е плюс за нас.

Всичко се решава на зеления терен и трябва да сме постоянни и да се раздаваме докрай. Ако го направим, няма да имаме проблеми. Засега в клуба всичко е наред, остава да го покажем на 26 юли като започне първенството. Основните ни съперници за елита ще бъдат „Миньор“, „Хебър“, „Септември“ и „Монтана“. Има цели 19 мача на полусезон, който е най-постоянният отбор, той ще влезе в Първа лига.“