Велик Аякс! След Реал постави и Ювентус на колене!(ВИДЕО)

0
-
-

Отборът на Аякс се класира на полуфиналите в Шампионската лига, след като отстрани соченият за фаворит за трофея Ювентус. След 1:1 в Амстердам, холандците победиха с 2:1 на реванша в Торино и чакат съперника си в битката за участие във финала, който ще бъде излъчен измежду Тотнъм и Манчестър Сити.
Резултатът на „Алианц Стейдиъм“ откри Кристиано Роналдо с глава в 28-ата минута, а само шест по-късно Дони ван де Беек изравни. В 67-ата минута Матийс де Лихт материализира превъзходството на Аякс през второто полувреме и така холандския тим постави пореден гранд на колене, след като в 1/8-финалите детронира и действащия носител на трофея Реал Мадрид, отново с победа като гост.
Треньорът на Ювентус изненада с включването на Матия де Шилио на десния бек на мястото на Жоао Кансело, който асистира на Роналдо за гола в Амстердам. Причината бе, че специалистът искаше да запази Кансело като жокер, защото Дъглас Коща не е напълно възстановен. В атаката сред титулярите се завърна Пауло Дибала, който си партнира с Роналдо и Федерико Бернадески.
В края на мача Роналдо имаше претенции за дузпа, но такава не последва. Хаким Зиеш вкара топката за трети път в мрежата на Ювентус, но голът беше отменен заради засада на мароканеца. Така Ювентус напусна надпреварата, като може да се каже, че и сезонът за Кристиано Роналдо и компания приключи, тъй като осмата поредна титла в Италия е въпрос на формалност. За Аякс обаче тепърва предстоят големите битки, а със смелата си игра холандците си спечелиха много нови фенове.