Вдъхновен отбор на България удържа европейския шампион Италия на „Артемио Франки“

0
-
-

Вдъхновен отбор на България удържа равенство 1:1 срещу Италия на „Артемио Франки“ в световна квалификация от група „C“. Много силен мач за „лъвовете“ направиха Кирил Десподов и Георги Георгиев, а Атанас Илиев отбеляза заветния гол. По този начин България за първи път в официален мач записа равенство при гостуване на Италия.

Лоренцо Инсиние пропусна първата много сериозна ситуация в мача в 12-ата минута, когато се озова сам срещу Георги Георгиев, но стреля встрани от десния стълб на вратата на България.

Кирил Десподов демонстрира добрите си умения в 14-ата минута и отправи хубав удар, но встрани от десния стълб на вратата на Джанлуиджи Донарума. Последва удар с глава по посока на вратата на Италия, който Донарума отрази без особени затруднения.

Италия поведе в резултата в 16-ата минута с гол на Федерико Киеза. Киеза направи бързо двойно подаване с Чиро Имобиле, след което със силен шут вкара топката във вратата на Георги Георгиев.

В следващите минути пред Чиро Имобиле се откриха две възможности, от които той така и не се възползва. В 27-ата минута стреля от дъгата на наказателното поле, но ударът му не затрудни Георгиев, който спаси. В 34-ата минута Имобиле се възползва от грешка на Валентин Антов и стреля към вратата на България, но Георгиев се намеси и спаси.

България успя да изравни резултата в 39-ата минута след страхотно разиграна атака от Кирил Десподов. Десподов бе в основата на изравнителното поппадение. Той направи двойно подаване с Атанас Илиев, след което направи за смях Алесандро Флоренци, който дори не успя да го фаулира. Десподов продължи с пробива си и нахлу в наказателното поле на Италия, където пусна към Атанас Илиев, който вкара топката във вратата на Джанлуиджи Донарума за 1:1.

Ясен Петров пусна в началото на второто полувреме Спас Делев на мястото на Георги Йимов.

Валентин Антов и Георги Георгиев направиха голяма глупост в 48-ата минута, като позволиха на Чиро Имобиле да се възползва от тяхната грешка, но Петко Христов се намеси решаващо и успя да изчисти преди голлинията.

В 51-ата минута Петко Христов блокира удар на Николо Барела.

Валентин Антов се намеси решаващо в 56-ата минута, когато блокира удара на Федерико Киеза и по този начин прекъсна атаката на италианците.

В 60-ата минута Николо Барела отправи мощен удар към вратата на България, който мина покрай нея.

Италия направи много сериозен пропуск в 62-ата минута, а големият герой бе Георги Георгиев. Петър Витанов допусна много груба грешка, от която можеше да се възползва Федерико Киеза, който излезе сам срещу Георги Георгиев, но вратарят успя да се намеси решаващо и да избие с една ръка в корнер.

Няколко секунди по-късно Лоренцо Инсиние центрира от корнера в наказателното поле на България, където Леонардо Бонучи стреля с глава, но Георги Георгиев спаси.

Чиро Имобиле отправи опасен удар в 73-ата минута, но Георгиев спаси.

Емерсон центрира изключително опасно в 80-ата минута успоредно на голлинията в наказателното поле на България, където няколко играчи се размина с топката, а Антон Недялков изчисти в корнер преди с нея да може да играе Доменико Берарди.

Последва центриране на Берарди от корнер в наказателното поле на България, след което Леонардо Бонучи стреля с глава, но неточно в аут.

Дълбоко в добавеното време на мача Антон Недялков се наложи да чисти малко пред голлинията.

Италия загуби първи точки в световните квалификации, но въпреки това е лидер с 10, докато България записва едва 2 точка в своя актив.