Варела с 4 асистенции в последните 4 мача! Йомов още няма гол в 1135 игрови минути

0
Снимка: cska.bg
-
-

Балансът на Любослав Пенев като наставник в общо 5 синьо-червени двубоя вече е равен – 2 победи, 1 равенство, 2 загуби, при голова разлика 4:3, пише „Тема спорт“. Пораженията му датират от пролетта на 2009-а (0:2), когато автентичният ЦСКА губи битката за титлата от Левски на Емил Велев, и от 24 февруари 2019 година – 0:1 с автогол на Стивън Перейра. Също през пролетта на 2019-а в плейофите мачът завършва 0:0. Преди успеха в неделя, предишният също беше с 2:0 – на 20 септември 2009 г. в двубоя, белязан от Казанската афера.

Аржентинецът с испански паспорт Феде Варела се отчете с четвърта асистенция в последните четири шампионатни мача на армейците. 24-годишният полузащитник качи топката на главата на Кейта при първия гол срещу Левски. Три кръга по-рано пак той центрира за попадението на Кайседо срешу Арда (1:1), а при разгрома 6:0 над Монтана даде два голови паса – на Кох и Кери.

Вратарят Густаво Бусато продължава да е без загуба в мачовете с Левски. Вече 4 поредни дербита бразилецът застава под рамката, като на три пъти запазва мрежата си суха. В тях ЦСКА-София има две равенства – 0:0 и 3:3 от пролетта на 2020-а, както и две победи от настоящата кампания в Първа лига (1:0 и 2:0).

Георги Йомов още няма отбелязан гол в шампионата. След 21 мача и 1135 игрови минути дотук крилото не се е разписвал в Първа лига с червената фланелка, като в тях има близо дузина пропуснати чисти положения. И онзи ден, и през есента срещу Левски националът не успя да материализира отлични голови шансове очи в очи срещу вратаря на сините.

Жорди Кайседо вкара първото си попадение в дебютното си дерби с Левски. Еквадорският таран вече има 5 гола и 1 асистенция в 9 шампионатни среши.

Срещу Левски Юрген Матей и Греъм Кери изиграха своя 20-и мач през сезона за първенство. Така общо седем футболисти на тима вече достигнаха Кота 20 в Първа лига. Маратонците са Бусато и Юга с по 24 среши. Бразилският страж обаче води убедително по изиграни минути – цели 2137, като съотборниците му засега са далеч от тази граница.

За втора поредна година ЦСКА-София завърши на трето място редовния дял от шампионата. През 2019/20 обаче червените бяха с равен актив с втория Локо Пд (по 50 точки), докато сега смърфовете ще влязат с аванс в плейофите.