ВАР спаси ЦСКА 1948 от загуба на „Колежа“

0
botev plovdiv cska 1948 qnis karabeliov
Снимка: facebook.com/botevplovdiv

Ботев (Пловдив) и ЦСКА 1948 не излъчиха победител в мач от XXXII кръг на Първа лига. На стадион „Христо Ботев“ съперниците не стигнаха до гол, завършвайки 0:0. Така двата тима остават с равни точки, по 45, в битката за седмото място, което дава право на бараж за Лига на конференциите.

Още в началните минути Джеймс Ето’о и Антонио Вутов сблъскаха ужасяващо главите си и останаха на тревата. Срещата веднага бе прекъсната, за да влязат на терена медицинските екипи. В крайна сметка футболистът на домакините се завърна в игра, докато този на „армейците“ бе изнесен на носилка.

В 12-ата минута удар на Сердюк не успя да затрудни Ханкич. Ботев отговори със силен изстрел на Мертенс, който обаче попадна право във вратаря.

Последва шут на Сердюк от малък ъгъл, който бе отразен от Ханкич.

В 32-рата минута изстрел на Уме от наказателното поле премина покрай гредата.

В 60-ата минута Талис стреля директно от фал, но Ханкич боксира.

5 минути по-късно Минков нанесе силен удар от дистанция. Петър Маринов сякаш успя да докосне топката, избивайки я покрай дясната греда. Главният съдия обаче отсъди аут, което доведе до сериозно недоволство от страна футболистите на домакините.

Четвърт час пред края мощна тупалка от около 25 метра на Ето’о профуча над напречната греда.

Скоро след това Балоянис центрира от фал. Секулич засече с глава, топката срещна лявата ръка на стоящия до него Карагарен, след което бе уловена от Маринов. Георги Гинчев обаче прецени, че няма основание да отсъди дузпа, а и от ВАР не сигнализираха за очевидна съдийска грешка.

В 82-ата минута Балоянис проби мощно отляво, нахлу в наказателното поле и от аутлинията върна малко назад. Секулич засече, но покрай дясната греда.

180 секунди след това Ботев прати топката в мрежата на Маринов. Балоянис центрира от корнер, а Ивайло Видев засече с глава. Топката срещна дясната греда, но при добавката Дилан Мертенс не сгреши от непосредствена близост. След продължително разглеждане на ситуацията с ВАР, обаче попадението бе отменено заради засада на Мертенс.

В последната минута на редовното време шут на Ето’о от дъгата на наказателното поле профуча над вратата.