ВАР беляза Локо Сф и Арда

0
arda otbor 3
Снимка: facebook.com/FCARDA.bg

Локомотив София и Арда завършиха 1:1 в мач от 30-ия кръг на Първа лига. Двубоят бе белязан от нов „рекорден“ седемминутен ВАР.

Във втората минута Станислав Иванов излезе очи в очи срещу Бубакар Гайе, но шутира в тялото му. Страничният рефер обаче вдигна флага си за засада.

Ел Мами Тетах проби отдясно и преодоля Ивайло Найденов, за да шутира от наказателното поле в 7-ата минута, но Бубакар Гайе бързо успя да скъси ъгъла и отрази удара.

Селсо Рапосо получи отдясно и центрира в наказателното поле в 24-ата минута, където Станислав Костов изпревари Пламен Крачунов и нанесе удар с глава покрай вратата.

Арда поведе с 1:0 в 26-ата минута. Станислав Иванов бе изведен с дълго подаване зад гърба на отбраната на Локомотив София, след което напредна по дясното крило и подаде успоредно на голлинията, а Абубакар Тунгара чукна топката във вратата на Гайе.

Мартин Райнов отне топката пред противниковото наказателно поле в 34-ата минута и остави за Красимир Милошев, който шутира към горния десен ъгъл на вратата, но Анатолий Господинов отрази по впечатляващ начин.

След рикошет в 45-ата минута топката попадна на крака на Мартин Райнов, който шутира от далечно разстояние, но над вратата.

Футболистите на Локомотив София имаха претенции за дузпа в 47-ата минута, когато Красимир Милошев се свлече в наказателното поле след сблъсък с Джунейт Али, но главният рефер Иво Андреев направи знак, че играта трябва да продължи.

В 63-ата минута Абубакар Тунгара продължи топката за Станислав Иванов, който стартира отляво и навлезе в наказателното поле, след което стреля, но Гайе спаси. Последваха добавки от страна на Тунгара и Радослав Цонев, които бяха блокирани от Мартин Райнов.

Локомотив София изравни резултата в 68-ата минута, когато Селсо Рапосо напредна по десния фланг, след което се справи с Джунейт Али и центрира към точката за изпълнение на дузпа, където бе Карлос Франса, който с глава вкара топката във вратата на Господинов.

Само две минути по-късно Арда вкара на Локомотив София. Радослав Цонев центрира на втора греда от статично положение за Пламен Крачунов, който свали топката за Преслав Боруков, който съвсем отблизо с глава не пропусна да се разпише. Ситуацията бе преразглеждана 7 минути с ВАР, но голът не бе зачетен заради засада на Крачунов при центрирането към него.

Ел Мами Тетах шутира от границата на наказателното поле в 79-ата минута, но ударът му не успя да затрудни Гайе, който отрази.

След това равенство Арда остава осми с 42 точки, а Локомотив София е девети с 38 точки.