Въпреки 3 отменени гола: Арда удари Локо Сф (ВИДЕО)

0
stanislav ivanov

Арда победи Локомотив (София) в мач от ХХ кръг на Първа лига. На стадиона в столичния квартал „Надежда“ гостите се наложиха с 1:0. Любопитно е, че 3 гола на кърджалийци бяха отменени, а на „железничарите“ – дузпа.

В 10-ата минута Абубакар Тунгара изведе Станислав Иванов сам срещу вратаря. Александър Любенов обаче успя да блокира удара с крак, а след това и да улови топката.

180 секунди по-късно удар на Тонислав Йорданов получи напълно непокрит във вратарското поле. Любенов обаче отново се справи отлично, избивайки шута на нападателя в корнер. След неговото изпълнение, топката бе центрирана в наказателното поле. Джелал Хюсеинов свали с глава към Лъчезар Котев, който от непосредствена близост прати кълбото в мрежата. Попадението обаче бе отменено заради засада.

В 19-ата минута Арда бе близо до това да открие резултата. Изстрел от границата на наказателното поле на Станислав Иванов обаче разтресе срещна греда. След това топката падна на голлинията и бе уловена от Александър Любенов.

В 39-ата минута Деян Лозев получи на ъгъла на наказателното поле и стреля по диагонала, но над целта.

120 секунди по-късно Джелал Хюсеинов можеше да си отбележи автогол, отклонявайки удар по посока на вратата. Анатолий Господинов обаче не позволи топката да спре в мрежата му.

В ответната Диме Димов фаулира на границата на наказателното поле откъсващия се сам срещу вратаря Станислав Иванов. Владимир Вълков обаче подмина ситуацията.

В 49-ата минута Станислав Иванов получи в наказателното поле и от 7-8 метра стреля незабавно. Александър Любенов обаче демонстрира страхотен рефлекс и с една ръка успя да избие в корнер.

В ответната атака пък Локомотив можеше да поведе. Ивайло Найденов центрира отдясно. Карлос Франса засече с глава, но на сантиметри от дясната греда.

180 секунди по-късно домакините пропуснаха още по-чисто положение. Карлос Франса проби отдясно, след което даде успореден пас. Валентин Николов засече от границата на вратарското поле, но Анатолий Господинов успя някак да избие с крак току пред голлинията.

В 61-ата минута Тонислав Йорданов получи вдясно в наказателното поле, след което подаде във вратарското поле. Там Станислав Иванов засече технично, пращайки топката в мрежата. И този гол обаче бе отменен заради засада.

В 74-ата минута Карлос Франса нахлу в наказателното поле, където падна след съприкосновение с Илия Юруков. Главният съдия първоначално отсъди дузпа. Той обаче бе привикан от ВАР да прегледа ситуацията на монитора, след което промени решението си отмени наказателния удар.

120 секунди след това Абубакар Тунгара засече с глава центриране отляво. Топката обаче срещна напречната греда и се върна пред вратарското поле. Там Преслав Боруков надскочи Гонсало Кардосо и с глава порази целта. И този гол на гостите обаче не бе зачетен, след като бе маркирано нарушение на нападателя на Арда срещу футболиста на „железничарите“.

В 84-ата минута Арда все пак стигна до гол, който да бъде признат. Преслав Боруков проби отляво, нахлу в наказателното поле и от аутлинията центрира. Любенов този път се намеси неубедително, избивайки в краката на Станислав Иванов, който от вратарското поле не сгреши за 0:1.

Локомотив можеше да изравни в първата минута на даденото продължение. Центриране отдясно на Стив Траоре бе засечено на границата вратарското поле с глава от Калоян Кръстев. Топката обаче срещна лявата греда.

В 4-ата минута на допълнителното време Радослав Цонев получи на необезпокояван на границата на наказателното поле. Ударът му обаче бе слаб и уловен без проблеми от Любенов.