Вандерсон ще се отпушва срещу любимата си жертва – Левски

0
Снимка: ludogorets.com

В събота Лудогорец ще се изправи за втори път срещу Левски в рамките на две седмици. Разградчани бяха елиминирани на четвъртфинал за Купата на „Герена“ след изпълнение на дузпи (6:5 при дузпите, 0:0 в редовното време и продълженията), пише „Тема спорт“. И докато това бе трето отпадане на орлите от този съперник в турнира, то сега им предстои шампионатен мач. А в такъв Лудогорец не е падал от Левски повече от 4 години – за последно загуби на 13 август 2016-а, на „Георги Аспарухов“.

За съботния двубой в столицата разградчани разчитат много на Вандерсон. През пролетта бразилецът с български паспорт все още не се е разписвал. Всъщност той няма гол вече повече от 7 часа – не е поразявал противниковата мрежа от 427 минути 8 първенството – 7 часа и 7 минути. Предишният път, в който вкара, бе на 2 ноември миналата година при 3:1 над Берое. Тогава се разписа в 21-ата минута, правейки резултат 1:1.

В събота той ще има идеална възможност да прекъсне сушата си. При това срещу любимата сижертва. Той 8 пъти е огорчавал Левски – няма по-резултатен играч на орлите срещу сините, следващият Кешеру е с 5 попадения. Вандерсон се е разписал в 7 двубоя срещу столичани, като само един път тимът му е загубил – с 2:3 на 27 септември 2014 година.